Albatros już gotowy do służby

Albatros drugi niszczyciel min, który jest  budowany w Remontowa Shipbuilding zostanie przekazany zamawiającemu już pod koniec listopada. Możliwe , że  w 103. rocznicę utworzenia nowożytnej Marynarki Wojennej w Polsce , która przypada  na 28 listopada, jednostka otrzyma banderę i stanie się ORP Albatrosem.

Umową na  budowę pierwszego okrętu typu Kormoran II została zawarta 23 września 2013 r. w Gdyni. Budowę prototypu rozpoczęto natomiast w 2014 r. Pierwszy z niszczycieli – ORP Kormoran – wszedł do służby w listopadzie 2017 r. Drugi z serii, zwany Albatrosem ma trafić do służby pod koniec listopada. Okręt, który zwiedził w lipcu prezydent Andrzej Duda jest już próbach morskich. Obecnie prowadzone są przygotowania do prób zdawczo – odbiorczych.

W stoczni trwają również prace na trzecim niszczycielu min, czyli Mewie. Jednostka jest obecnie wyposażana w zakresie systemów okrętowych i prac elektrycznych. Prowadzone są próby  na uwięzi. Dostawa zaplanowana jest na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

Remontowa Shipbuilding coraz śmielej wchodzi w budowę jednostek wojskowych. W czerwcu bieżącego roku dołączyła do konsorcjum, którego celem jest realizacja projektu Miecznik. Program zakłada również pozyskanie dla Marynarki Wojennej trzech fregat.

10 września Stocznia otrzymała nagrodę Defender za serię sześciu holowników (B860) dla Marynarki Wojennej RP. Wyróżnienie to jest przyznawane co roku przez Radę Programową Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach.

Prezydent RP odwiedził stocznię w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *