Pieniądze dla pomorskich szpitali

Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza wypłacać zwiększone ryczałty od października. Resort zdrowia zapowiada zwiększenie ryczałtów dla szpitali., których kwota wyniesie łącznie  730 mln zł.

Środki te mają zostać wykorzystane między innymi na zwiększenie wynagrodzeń. Pieniądze według ustaleń mają zostać wypłacone do końca tego roku.

 

Zwiększenie wycen szpitalnych i ambulatoryjnych, skutkujące w tym roku wydatkowaniem 1,2 mld zł, pozwoli dyrektorom szpitali na zwiększenie wynagrodzeń w grupach, które nie skorzystały ze zwiększenia minimalnych wynagrodzeń – poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel 730 mln zł, a wypłacanie funduszy rozpocznie się z początkiem października, z wyrównaniem do 1 lipca. To dobra wiadomość  dla personelu, ale również dla pracowników niemedycznych.

Według wstępnych kalkulacji Narodowego Funduszu Zdrowia, pomorskie placówki medyczne mogą liczyć na dodatkowe 40 mln zł. Przy takim zwiększeniu ryczałtu, średniej wielkości szpital powiatowy II stopnia może liczyć na 1,5 mln zł, a średniej wielkości szpital powiatowy I stopnia  na ponad 600 tysięcy zł.

Cieszy nas wzrost ryczałtu dla szpitali. To krok w dobrą stronę, który otwiera drzwi do dalszych rozmów. Jesteśmy zadowoleni, że zmiany wchodzą w życie wstecznie od 1 lipca – powiedział Waldemar Malinowski, prezes zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: