Trwają szczepienia uczniów. Kwarantanna w gdańskiej szkole

Obecnie trwa akcja szczepień przeciw COVID-19 w gdańskich szkołach. Niestety  po pierwszym tygodniu nauki stacjonarnej doszło wśród uczniów jednej ze szkół doszło do  kolejnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.  Część dzieci i nauczycieli, która miała kontakt z zakażonymi uczniami, trafiła już na kwarantannę.

Od poniedziałku ruszyła akcja szczepień przeciw COVID-19 w gdańskich szkołach. Mobilny Punkt Szczepień będzie pojawiał się przed gdańskimi placówkami edukacyjnymi i jako pierwszą placówkę odwiedził Szkołę Podstawową nr 86.

Stacjonarna nauka nie trwała jednak długo w jednej ze szkół. Uczniowie i Nauczyciele z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku trafiła już na kwarantannę. Dwoje uczniów otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Sanepid skierował na kwarantannę dzieci i nauczycieli , którzy mieli kontakt z zakażonymi osobami.

Niestety wracamy na naukę zdalną. Rozumiem, że dzieci w naszej klasie są za małe na szczepienie przeciw COVID-19, jednak rodzice już na pewno za młodzi na to nie są, a z tego co wiemy, to niestety nie wszyscy dorośli zdecydowali się na taką profilaktykę i teraz każdy z nas ponosi tego konsekwencje – powiedziała jedna z mam

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w gdańskiej szkole został potwierdzony w II Podstawowo – Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO w ubiegłym tygodniu. Wtedy też dwie klasy zostały skierowane na nauczanie zdalne.

W całym województwie pomorskim zostało wydanych 10 decyzji o zmianie trybu nauczania. Liczba decyzji nie oznacza jednak liczby liczby zamkniętych szkół.

Decyzja jest swoistą zgodą na wprowadzenie nauczania zdalnego lub hybrydowego, co jednak pozostaje ostatecznie w gestii dyrekcji szkoły – powiedziała Anna Obuchowska , rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej

Mobilny Punkt Szczepień przed gdańskimi szkołami rusza od poniedziałku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: