Bohater nosi worek! Gdańsk szykuje się do sprzątania świata

W piątek 17 września na terenie Gdańska szykuje się sprzątanie świata. To już tradycja w Gdańsku , by w ramach pospolitego ruszenia włączyć się w akcję sprzątania Świata.

Działania będą zorganizowane w kilku różnych częściach miasta i każdy z nas może wziąć w nich udział. Wystarczy, że każdy z nas pozbiera w swoim najbliższym otoczeniu odpady i posortuje je do odpowiednich pojemników.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Sprzątania Świata jest „ Bohater nosi worek”

 

Z roku na rok jest coraz więcej chętnych mieszkańców do udziału w takiej akcji, a nawet firm czy instytucji. Dowodem jest choćby bardzo udana sierpniowa inicjatywa Czysty Bałtyk. Zapraszamy do udziału teraz i w przyszłości, bo cenna jest każda para rąk do proekologicznej pracy. Podjęliśmy decyzję że w Gdańsku Sprzątanie Świata nie będzie już jednorazowym zrywem, a kilkuetapowym projektem, który będzie rozłożony   na cały rok – zapowiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju

 

17 września w piątek, w  godzinach 9.00-13.00. przeprowadzone zostaną działania , które będą miały na celu oczyszczania terenów zielonych i rekreacyjnych z odpadów. Zaproszeni są  wszyscy mieszkańcy, a szczególności  uczniowie gdańskich placówek oświatowych. Rozstawione zostaną cztery punkty startowe, gdzie uczestnikom będą wydawane worki, rękawiczki, regulamin, mapka i materiały edukacyjne. Przy stanowiskach zostaną natomiast ustawione pojemniki pięciu frakcji na zebrane odpady.

Miejsca zbiórki będą w następujących miejscach:

  • Rakoczego/za Lidlu
  • Starodworska /Kartuska
  • Reduta Wyskok/Kurza
  • Dirt Park Orunia przy ul. Raduńskiej

Starogard Gdański szykuje się na sprzątanie świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *