Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska

Spotkanie z radnymi, możliwość zwiedzenia zakamarków zabytkowego budynku czy pokazy i konkursy służb mundurowych. W sobotę, 18 września od godz. 10.00 do 14.00 Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza.

– Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska organizowany jest już po raz 16 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki i rolę, jaką pełni w mieście – mówi Agnieszka Owczarczak Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. – W ubiegłym roku ze względów epidemicznych nie udało nam się spotkać, tym bardziej miło będzie nam się z Państwem zobaczyć.

Podczas Dnia Otwartego będzie możliwość zwiedzenia na co dzień niedostępnych miejsc Nowego Ratusza, będącego w przeszłości siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów. O historii budynku, opowiadać będą radni i licencjonowani przewodnicy PTTK. Goście będą mogli zasiąść za ławami Sali Obrad i stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”.

Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, oraz prezentacja sprzętu Policji czy Straży Miejskiej. Swoje stanowiska otworzy dla odwiedzających także ogród zoologiczny i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”.

Podczas wydarzenia będzie można potrenować na ergometrach wioślarskich, sprawdzić się w strzelaniu dzięki Strzelnicy LOK, czy wykazać się artystycznie na stanowiskach plastycznych. Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu i zdjęć z fotobudki. Swoje występy zaprezentują młodzi artyści z Pałacu Młodzieży, wystawiony zostanie spektakl Teatru Miniatura „Kierunek Ziemia”, będzie możliwość wzięcia udziału także w quizach i konkursach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: