Nie daj się oszukać w sieci, bądź czujny

Postęp cywilizacyjny zmusza nas do zwiększania swojej aktywności w sieci wirtualnym. Przykładem mogą tu być zakupy internetowe, poszukiwanie niezbędnych informacji czy też dostęp do naszych oszczędności i wykonywanie płatności poprzez bankowość elektroniczną.

Tak jak w świecie realnym również w świecie wirtualnym jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa, z których czasem nie zdajemy sobie sprawy. Sprawcy mogą zaciągnąć na nasze dane kredyty, a nawet możemy stracić oszczędności naszego życia. Tylko od naszej wiedzy zależy czy staniemy się ofiarą czy też uda nam się uniknąć zagrożenia. Ważne abyśmy surfując po sieci zachowali czujność. Stale powinniśmy poszerzać naszą wiedzę o komunikaty jakie przekazują nam policjanci, pracownicy banków czy też specjaliści z dziedziny bezpieczeństwa w sieci.

Z każdym dniem pojawiają się nowe skuteczne metody okradania ludzi  za pomocą wykorzystania Internetu. Przestępcy, którzy działają w sieci przesyłają fałszywe linki , gdzie po kliknięciu w link nieświadomie przekazujemy swoje dane dostępowe do konta.

Popularną w ostatnim czasie metodą oszukiwania stało się podawanie za pracowników infolinii bankowej i wyłudzanie przez telefon wszystkich danych osobowych z numerami kart, kodami pin, numerami CVC, a także loginami i hasłami dostępowymi do kont

W dalszym ciągu nie każdy użytkownik Internetu zdaje sobie sprawę jak łatwo, nieświadomie możemy udostępnić dane przestępcom i w konsekwencji stracić swoje oszczędności, dlatego bądźmy ostrożni, pamiętajmy, aby nigdy i nikomu nie przekazywać swoich poufnych danych.

Oszukał 45 osób za pomocą internetowych portali sprzedażowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *