Utrudnienia na al. Niepodległości w Sopocie

W najbliższy weekend odbędzie się remont fragmentu jezdni al. Niepodległości. Prace prowadzone będą na obu pasach w kierunku Gdyni, na odcinku ok 300 metrów od skrzyżowania z ul. Kasztanową (okolice KFC). Zamknięcie nastąpi w piątek 17 września ok godz. 17:30, ponowne otwarcie nastąpi w poniedziałek ok. godz. 6:00. Na czas remontu wyznaczono objazd.

Objazd poprowadzony będzie ul. Rzemieślniczą. Jadąc od strony Gdańska za stacją benzynową należy skręcić w prawo w ulicę Kasztanową, następnie wjechać w ul. Rzemieślniczą. Powrót na al. Niepodległości zaplanowany jest przed Sopocką Szkołą Wyższą przez łącznik ul. Rzemieślniczej i al. Niepodległości. O zalecanym objeździe informować będą znaki drogowe. By ruch odbywał się w miarę możliwości płynnie, na czas zmienionej organizacji ruchu przez ul. Rzemieślniczą, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się.

Zmianie ulegnie również trasa komunikacji miejskiej. Objazd poprowadzony będzie ul. Kasztanową – Rzemieślniczą – Jana z Kolna – do Alei Niepodległości. Wyznaczone zostaną dwa przystanki autobusowe, pierwszy przy ul. Kasztanowej na wysokości stacji paliw, drugi na ul. Rzemieślniczej – na wysokości siedziby Polskiej Spółki Gazownictwa.

Prace remontowe prowadzone będą również w nocy.

W tym roku  wyremontowano już fragmentów al. Niepodległości: w obu kierunkach na odcinku od ulicy 23 Marca do ul. Armii Krajowej, na skrzyżowaniu z ul. Wybickiego. Wraz z zaplanowanym na ten weekend odcinkiem oraz fragmentem remontowanej ulicy Malczewskiego koszt wszystkich prac wyniesie ok. 1,6 mln zł. Inwestycja zrealizowana została ze wsparciem finansowym subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury.

(mat. sopot.pl)
(mat. sopot.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *