Wspólne szkolenie policjantów i ratowników wodnych w Krynicy Morskiej

Policjanci z Krynicy Morskiej wspólnie ze strażakami OSP Jantar w miniony weekend  uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym przez ratowników piaseczyńskiego WOPR. Ćwiczenia odbyły się na plaży w Krynicy Morskiej. Głównym celem ćwiczeń było podnoszenie umiejętności i kwalifikacji związanych z ratownictwem wodnym. Wszystko po to, aby każdy z nas mógł czuć się czuć na plaży spokojnie i bezpiecznie.

Wspólne szkolenie odbyło się w dniach 10 – 11 września na terenie Morza Bałtyckiego. Udział w nim brali policjanci z Zespołu Wodnego Posterunku Policji w Krynicy Morskiej,  ratownicy piaseczyńskiego WOPR Grupy Interwencyjnej Góry Kalwarii, a także strażacy z OSP Jantar. Organizatorami wspólnych ćwiczeń byli ratownicy z Piaseczna.

Celem zorganizowanego szkolenia było podnoszenia umiejętności związanych z ratownictwem wodnym, w tym także poszukiwaniem osób zaginionych. Ćwiczenia obejmowały przede wszystkim:

  • udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej
  • nurkowanie
  • operowanie skuterem ratowniczym oraz łodziami ratowniczymi
  • ćwiczenie umiejętności jak bezpiecznie wyskakiwać z łodzi po osobę  poszkodowaną

Dzięki tego typu zorganizowanym szkoleniom policjanci są bardzo dobrze przygotowani do sezonu letniego. Są to już kolejne takie wspólne szkolenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *