Fałszują zaświadczenia potrzebne do ślubu

Sfałszowane dokumenty, zaświadczające o odbyciu kursu przedmałżeńskiego można na być na portalach aukcyjnych. Na dokumentach widnieją podrobione pieczęcie i podpisy z parafii św. Mikołaja w Gdańsku. Pełniący tam posługę dominikanie o całej sprawie powiadomili już policję.

Kurs przedmałżeński, zwany także naukami przedmałżeńskimi jest elementem wymaganym przed zawarciem ślubu w Kościele katolickim. Jest to seria kilku pytań, podczas których przyszłym małżonkom udziela się porad jak stworzyć dobra relację małżeńską i rozwijać miłość.

W wielkim skrócie, to seria kilku spotkań, podczas których przyszłym małżonkom udziela się porad, w jaki sposób stworzyć relację małżeńską i rozwijać miłość. Kurs  nie jest prowadzony wyłącznie przez osoby duchowne. Coraz częściej angażowane są w niego osoby świeckie o odpowiednim wykształceniu i doświadczeniu.

Zakon Dominikanów otrzymał niedawno informacje, że w sieci można zakupić sfałszowane zaświadczenia z odbycia kursu w prowadzonej przez nich parafii św. Mikołaja przy ul. Świętojańskiej 72 w Gdańsku. O całej sprawie poinformowali policję.

 

Takie działania są przestępstwem. Nagłaśniając ten problem chcemy uniknąć niezwykle trudnych sytuacji zarówno dla pary młodej, jak i duszpasterzy – powiedział przeor dominikanów

Trudno określić co kieruje osobami , które decydują się na zakup i posłużenie się tymi dokumentami. Uniknięcie opłaty za odbycie kursu jest raczej wątpliwe, ponieważ opłata nie jest wygórowana i w parafii św. Mikołaja wynosi 100 złotych od pary. Podobne opłaty obowiązują w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: