MOPS w Kwidzynie. Pracownicy otrzymali duże nagrody

Z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości na ostatniej sesji Rady Miejskiej Kwidzyna zajęto się sprawą nieprawidłowości finansowych. Przez lata miało do nich dochodzić w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – podaje Radio Gdańsk.

Według rozgłośni nowa kierownik ośrodka Izabela Meller zmieniła już regulamin wynagradzania, który m.in. zahamował bezzasadne przyznawanie nagród i dodatków specjalnych, co zarzuca się byłej kierowniczce MOPS.

– W latach 2018-2020 na nagrody i dodatki specjalne przeznaczono w MOPS ponad 1,5 mln zł, przy średnim zatrudnieniu 70 pracowników. Warto też podkreślić, że w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2018, z tytułu nagród i dodatków specjalnych wypłacono czterokrotnie więcej pieniędzy – mówi Justyna Kozłowska, radna z klubu Prawa i Sprawiedliwości dla Radia Gdańsk. – Te kolosalne kwoty porównam jeszcze z rokiem 2017, gdy fundusz nagród stanowił kwotę niespełna 118 tysięcy zł, by po trzech latach wzrosnąć do blisko 424 tysięcy zł – dodaje radna.

Sprawą nieprawidłowości finansowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej obok władz miasta i radnych zajmuje się także kwidzyńska prokuratura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: