Rekordowy sezon gdyńskich pszczół na dachu Urzędu Miasta

Pszczoły mieszkające na co dzień na dachu Urzędu Miasta  zakończyły właśnie sezon. W ciągu kilku miesięcy udało im się wyprodukować 210 litrów miodu. Badania  wskazują, że miód jest  naprawdę wysokiej jakości. Miód od urzędniczych pszczół będzie rozdawany przy okazji najróżniejszych gdyńskich uroczystości.

W szczycie sezonu na dachu Urzędu Miasta w Gdyni mieszkało nawet od 50 tysięcy do 100 tysięcy pszczół z rasy Buckfast. Pierwsze miodobranie odbyło się w czerwcu. Już wtedy pokazało, że będzie to rekordowy rok. Zebrano wówczas ponad 50 litrów miodu.

 

Jest to znakomity wynik pszczelich rodzin, które zamieszkują urzędową pasiekę.. Okoliczne tereny zielone zapewniają im bogaty wybór kwiatów, krzewów i drzew. Wyprodukowany miód stanowi  różnorodną mieszankę. Badania nie  wykazały, by miód zawierał metale ciężkie. Można powiedzieć, że gdyński miód jest nie tylko smaczny, ale też bardzo zdrowy – powiedział Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Jest to również ogromna zasługa pszczelarza – pana Wojciecha Albeckiego  i jego ogromnej wiedzy i pasji. W najbliższym czasie pan Wojciech przekaże swoją wiedzę również mieszkańcom Gdyni , którzy są zainteresowani pszczelarstwem. Zaplanowane są spotkania połączone z degustacją miodu.

W czerwcu bieżącego roku gdyńscy urzędnicy  z czterech pszczelich rodzin zebrali ponad 50 litrów miodu. Pszczoły na dobre zadomowiły się w Urzędzie Miasta Gdyni. Są jego mieszkańcami już od prawie 3 lat.

Miód z Uniwersytetu Gdańskiego? Teraz to możliwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: