Sukces! Zabrano dla policjanta 15 litrów krwi przed komendą w Malborku

Kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez malborskich policjantów zakończyła się sukcesem. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Malborku zgłosiło się ponad 30 osób, mundurowych i mieszkańców powiatu, którzy podzielili się tym bezcennym darem. Zebrano prawie 15 litrów krwi. Większość uczestników przekazała ten lek ratujący życie rannemu policjantowi z Opoczna, który uległ wypadkowi podczas pełnienia służby. 

W środę o godzinie 9.00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Malborku zaparkował ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja zbiórki krwi została zorganizowana z inicjatywy działającego przy malborskiej komendzie Klubu HDK, do którego należą mundurowi oraz Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku.

W przedsięwzięciu, oprócz policjantów, wzięli udział również funkcjonariusze innych służb oraz mieszkańcy malborskiego powiatu, zaproszeni do udziału za pośrednictwem lokalnych mediów. Akcja miała na celu również pomoc funkcjonariuszowi ruchu drogowego z Opoczna, który w ubiegły weekend uległ wypadkowi podczas pełnionej służby. Podczas zbiórki mundurowi informowali o tym fakcie przybyłych uczestników i prosili o przekazanie tego bezcennego daru rannemu policjantowi. Zebrano prawie 15 litrów krwi, z czego większość trafi do szpitala w Opocznie, żeby pomóc naszemu koledze w potrzebie.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: