Zatrzymanie 60 – letniego recydywisty

Sopoccy policjanci zatrzymali 60-letniego recydywistę, który jest  podejrzany o zuchwałą kradzież.  Wykorzystując sen pokrzywdzonej, mężczyzna ukradł jej telefon trzymany w dłoni. Ponadto śledczym z komendy udało się również udowodnić sprawcy kradzieże dwóch rowerów, gitary, a także artykułów drogeryjnych. Prokurator przedstawił 60-latkowi zarzuty za te przestępstwa.

Funkcjonariusze policji z Sopotu w miniony weekend otrzymali zawiadomienie, że nad ranem w centrum miasta nieznany sprawca podszedł do śpiącej kobiety i ukradł jej trzymany w dłoni telefon . Pokrzywdzona gdańszczanka wyceniła wartość skradzionego telefonu na ponad 3 tys. zł. Sprawą zajęli się natychmiast  policjanci z komendy. Po kilku godzinach w jednym ze sklepów na terenie miasta udało im się zatrzymać  60-letniego recydywistę .

Zatrzymany 60-latek miał przy sobie skradziony telefon. Mężczyzna nie posiada stałego miejsca zamieszkania , został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjantom udało się ustalić , że zatrzymany recydywista ma na swoim koncie inne kradzieże. Mężczyzna  w czerwcu i lipcu br. ukradł  dwa rowery, gitarę oraz artykuły drogeryjne. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na kwotę 1,7 tys. zł.  Policjanci  ustalili także, że w minionym tygodniu gdańscy policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży puszki z datkami z kościoła.

Prokurator przesłuchał podejrzanego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gdańsk. Okradł puszkę z datkami w kościele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: