Hulajnogą we dwoje. Romantycznie, ale nielegalnie

Jednym z najczęściej popełnianych wykroczeń przez użytkowników popularnego środka „transportu na minuty” jest jazda na jednej hulajnodze dwóch osób. Za taką podróż strażnicy miejscy z Trójmiasta mogą wlepić mandat. Sytuacje takie dzieją się w Sopocie , ale i Gdańsku. Na terenie Gdyni strażnicy miejscy na razie tylko ostrzegają. Ale jeżeli proceder będzie się powtarzał to także sięgną po bloczek z mandatami.

W krajobraz Trójmiasta hulajnogi „na minuty” już na stałe się wpisały.  Korzystają z nich zarówno młode jak i starsze osoby. Nic dziwnego ponieważ jest to nie tylko tani ale i przy tym bardzo ekologiczny i szybki sposób by dostać się do celu. Zdarza się jednak, że użytkownicy tych jednośladów łamią przepisy. Choć przejażdżka jednośladem z wtuloną w plecy kierowcy drugą połówką może komuś wydać się romantycznym pomysłem, to faktycznie jest to wykroczenie za które grozi mandat.

Od 1 czerwca strażnicy wystawili 98 mandatów za wykroczenia związane z niewłaściwym używaniem hulajnóg elektrycznych, UTO i urządzeń wspomagających ruch. Najczęściej użytkownicy e-hulajnóg karani byli za przewożenie innej osoby oraz przejeżdżanie przez przejście dla pieszych – przekazała Marta Drzewiecka, rzeczniczka Straży Miejskiej w Gdańsku

Sopoccy strażnicy tłumaczą, że nie prowadzą statystyk dotyczących wykroczeń popełnianych przez użytkowników czy kierowców różnego rodzajów pojazdów takich jak hulajnogi elektryczne , motorowery czy rowery. Wyrozumiali są na razie  strażnicy z Gdyni. Prowadzą na razie działania prewencyjne i informacyjne. Jeżeli nie przyniosą skutku to w ostateczności będą sypać się mandaty.

Policja przypomina o przepisach dla kierujących hulajnogami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: