Niedługo ruszy przebudowa ważnego wiaduktu – będą utrudnienia

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie wyłonił niedawno wykonawcę na najważniejsze zadanie drogowe w tym roku. Chodzi o przebudowę nowego wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 009 Warszawa Wschodnia – Gdańsk Główny – ulica Nowy Rynek w Tczewie.

W związku z dużymi kosztami i obszernym zakresem robót zadania inwestycyjne będą realizowane w systemie dwuletnim. Na realizację zadania wykonawca będzie miał  miesięcy. Prace wykona konsorcjum Strabag Sp. z .o.o i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Obiekt już od wielu lat czeka na generalny remont. Specjaliści po przeglądach technicznych podjęli decyzję, że łatwiej będzie wybudować nowy wiadukt ponieważ remontowanie starego jest nieopłacalne.  Na inwestycję została przeznaczona kwota 6 mln złotych ze środków rządowych. Miasto na tegoroczny etap przeznaczy około 13 mln zł.  Przebudowa będzie kosztowała łącznie blisko 22 mln zł.

Przebudowa wiaduktu drogowego należy do obszernych inwestycji i będzie dotykała wiele branż. Jej realizacja będzie wymagać odpowiedniego czasu. Wszyscy użytkownicy wiaduktu, zarówno zmotoryzowani jak i piesi muszą wykazać się cierpliwością i zrozumieniem.

Ośmiu chętnych do rozbudowy wiaduktu w Tczewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: