Gdańskie tramwaje będą sprzątać firmy z Małopolski

Gdańskie tramwaje będą odkurzane po każdym zjeździe do zajezdni i myte co minimum 10 dni. Gruntowne czyszczenie będzie odbywać się raz na kwartał.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje za bieżące utrzymanie czystości w tramwajach zapłaci blisko 2,2 mln złotych.  Przetarg na sprzątanie gdańskiego taboru wygrało konsorcjum firm z Tarnobrzega, Krakowa i Tarnowa. Kilka miesięcy temu do Gdańska z Tarnowa  trafił nowy wiceprezes GAiT Jerzy Wiatr, który zapowiedział, że czystość w pojazdach będzie dla niego jednym z priorytetów.

Przetarg dotyczy usługi sprzątania 141 wagonów tramwajowych , które należą do spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Znajdują się  one w dwóch zajezdniach: w Nowym Porcie i we Wrzeszczu. 70 z nich to wagony wielkopojemne , a 71 wagony przegubowe. Wagony będą sprzątane raz na dobę po zjeździe do zajezdni, a kompleksowe mycie każdego z nich będzie się  odbywać trzy razy w miesiącu  Raz na kwartał każdy tramwaj ma być umyty gruntownie. Umowa będzie obowiązywać przez rok od dnia podpisania umowy.

( fot: gdansk.pl)
( fot: gdansk.pl)

 

Nad prawidłowym przebiegiem procesu czyszczenia gdańskich tramwajów będzie czuwać wykwalifikowany koordynator. Sprzątanie gdańskich wagonów będzie rejestrowane za pomocą kamer monitoringu.  Natomiast środki czystości i sprzęt potrzebny do czyszczenia tramwajów wykonawca musi zapewnić we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: