Interwencja KAS. Przechwycono nielegalną galanterię wartą 7 miliony złotych

Interwencja  funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na giełdzie w Chwaszczynie zakończyła się zatrzymaniem pięciu obywateli Bułgarii, którzy oferowali do sprzedaży podrobiony towar. Wartość towaru została oszacowana na kwotę blisko 7 milionów złotych.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni prowadząc kontrolę, 12 września 2021 r.  na terenie giełdy w Chwaszczynie ujawnili towary. Istniało bowiem podejrzenie, że towary te  naruszają prawa do znaków towarowych znanych firm odzieżowo-galanteryjnych.

( fot: KAS)
( fot: KAS)

Po przeszukaniu przez mundurowych środka transportu oraz pomieszczenia zostały znalezione odzież i  torebki niezgodne z przepisami Prawa własności przemysłowej. Oprócz tego w jednym z przeszukiwanych pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli maszynę i szablony do preparowania zastrzeżonych znaków towarowych. Wyroby zostały zabezpieczone i przewiezione do siedziby PUCS w Gdyni.

Pięciu obywateli Bułgarii, którzy oferowali do sprzedaży ww. towar zostało zatrzymanych do czynności procesowych. Zostały postawione im zarzuty. Może grozić kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 5.

Nielegalne akcesoria do telefonów w sklepie we Wrzeszczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: