Jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze zakończył w areszcie

Codziennie na naszych polskich drogach ginie kilkanaście osób. Za te tragedię w blisko 10 proc. odpowiedzialni są nietrzeźwi kierowcy.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zauważyli dwóch rowerzystów jadących slalomem. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli. Podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wykazało , że obaj mężczyźni byli  nietrzeźwi. 42 – letni mieszkaniec Gdyni miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu , natomiast 39 – letni mieszkaniec powiatu kościerskiego miał 1,5 promila. Mężczyzna był także poszukiwany przez sąd. Został więc przetransportowany do aresztu celem odbycia zasądzonej kary wolności w wymiarze 10 dni. o

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne. Kara  pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych , a także minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają również ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.Widząc pijanego kierowcę, nie powinniśmy pozostawać obojętni. Jeżeli zauważymy  kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, nigdy tego nie lekceważmy.

Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości nie jest przestępstwem, ale jest zakazana. Jadąc jednośladem pod wpływem alkoholu musimy się wiązać z konsekwencjami, głównie finansowymi. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu trzeba liczyć się z mandatem w wysokości od 300 do 500 zł, za jazdę w stanie nietrzeźwości mandat wynosi 500 zł.

68-letni pijany rowerzysta spowodował groźna kolizję w Sztumie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: