Próby oszustwa na pracownika Komisji Nadzoru Finasowego

Do jednego z mieszkańców województwa pomorskiego zadzwonił pracownik Komisji Nadzoru Finansowego, a chwilę później pracownica banku.  Problem  w tym, że pracownica banku zadzwoniła, gdy mieszkaniec  rozmawiał z prawdziwym pracownikiem swojego banku.

Sprawa została zgłoszona na policję, która potwierdza ,że w ostatnim czasie otrzymała wiele podobnych sygnałów i ostrzega wszystkich przed tego typu oszustwami. Dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego, podał swoje dane i identyfikator.

Stwierdził, że kontaktuje się ze mną w sprawie potwierdzenia, czy zakładałem dziś konta w trzech różnych bankach, gdyż wyskoczył im alert o możliwości nieautoryzowanych działań i kradzieży tożsamości. Zapytał także, czy w ciągu ostatnich 30 dni brałem pożyczkę. Po uzyskaniu takiej wiedzy powiedział że poinformuje bank o sprawie i że rozmowę musi zakończyć ponieważ wyczerpał swoje uprawnienia –zrelacjonował mieszkaniec województwa pomorskiego

Na szczęściu w tym przypadku mieszkańcowi zapaliła się czerwona lampka i zadzwonił do swojego banku opisując całą rozmowę. Podczas rozmowy pracownik banku podsunął pomysł że to może być próba oszustwa.

W całej sytuacji chodziło prawdopodobnie o wyciągnięcie danych do logowania się na konto, a następnie wyczyszczenie zebranych tam zasobów. Policja informuję, że w ostatnim czasie dostaje sporo sygnałów o próbie oszustwa „ nad pracownika banku”  lub „ pracownika Komisji Nadzoru Finansowego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: