” ABC Empatii ” pomoże zbudować lepszy świat

Od ponad roku gdyńskie przedszkolaki i uczniowie klas I –III poznają tajniki ekonomii w towarzystwie doskonale znanych im Zosi i Maksa, którzy są głównymi bohaterami opowiadań serii „ABC Ekonomii”” przygotowanych przez ekspertów z Czepczyński Family Foundation.

Niebawem ruszy pilotażowy projekt edukacyjny z nową książką  fundacji  „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Ruszy w przedszkolu nr 48 „ Morska Przygoda”.  Do Wydziału Edukacji trafił właśnie pakiet książek i materiałów dla nauczycieli.

Zosia i Maks bohaterowie najnowszej publikacji Czepczyński Family Foundation są  już o rok starsi, poznają kolegów i koleżanki, którzy na co dzień mierzą się z niepełnosprawnościami oraz różnymi schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia małych bohaterów pomogą przedszkolakom w nauce empatii, a także wzajemnej tolerancji.

Dzięki „ABC Ekonomii” z sukcesem udaje się rozbudzać w najmłodszych mieszkańcach naszego miasta postawy pro przedsiębiorcze, a także rozwinąć ekonomiczny sposób myślenia. Te materiały na pewno zostaną z nami na bardzo długo i kolejne pokolenia dzieci będą z nich korzystać. Dlatego cieszę się, że naszą współpracę będziemy kontynuować w zakresie „ABC Empatii” – powiedział  Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia

 

Zadaniem projektu jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, a także zmiana myślenia i negatywnych postaw. Gdyńskie szkoły od wielu lat prowadzą edukację w tym temacie.

Do najważniejszych kompetencji młodego człowieka, które powinno się rozwijać od najmłodszych lat zaliczyć trzeba przedsiębiorczość, zaradność , a także odnalezienie się w cyfrowym świecie. Istotne jest również by w żaden sposób nie wykluczać osób niepełnosprawnych.
Każde dziecko powinno mieć prawo do szczęśliwego dzieciństwa, żadne nie powinno czuć się gorsze tylko dlatego, że (na pozór) różni się od innych. Musimy pamiętać , że tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: