„DZIEŃ SERCA” – akcja profilaktyczna Kociewskiego Centrum Zdrowia

Akcja „ DZIEŃ SERCA” na dobre już się wpisała do kalendarza przedsięwzięć prozdrowotnych, które organizowane są przez Kociewskie Centrum Zdrowia. W ramach akcji chętni mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim i Stowarzyszenie Rekord Starogard Gdański włączyły się w organizacje przedsięwzięcia.

W ramach akcji DZIEŃ SERCA organizowanej przez Kociewskie Centrum Zdrowia można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. W organizację przedsięwzięcia włączyli się również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. oraz Stowarzyszenie Rekord Starogard Gdański. Było zdrowo i klimatycznie. Nie zbrakło dobrej zabawy.

Mieszkańcy mieli okazję przebadać się w kierunku schorzeń serca, czy cukrzycy. Na placu przed Starostwem Powiatowym stanął Krwiobus. Można było się również zaszczepić przeciw Covid – 19 , sprawdzić poziom cukru we krwi, wykonać badania profilaktyczne, kardiologiczne czy też przesiewowe badania wzroku.

(fot: starogardgdanski.naszemiasto.pl)
(fot: starogardgdanski.naszemiasto.pl)

Wszystko dostępne było w jednym miejscu , a co najważniejsze nie trzeba było umawiać się wcześniej na konsultacje medyczne. Do skorzystania z takiej możliwości nie brakowało.

Podczas Dnia Serca mieszkańcy skorzystali z około 70 konsultacji kardiologicznych. Wykonanych zostało po około 130 badań poziomu ciśnienia i cukru. Badanie EKG zostało wykonane u 100 osób – przekazała  Sylwia Neubauer-Borzyszkowska, rzeczniczka KCZ

Podczas Dnia Serca można było dokonać spisu , którego termin upływa już za kilka dni. Było też coś dla podniebienia. Smakosze mogli zdegustować zdrowe potrawy, a najmłodsi po prostu dobrze się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: