„Łącząc Europę” #Connecting Europe Express dotrze do Gdańska

20 września 2021 r. pociąg „Łącząc Europę” #Connecting Europe Express dotrze do Gdańska. Podczas postoju przy Międzynarodowych Targach Gdańskich AMBEREXPO mieszkańcy miasta będą mieli okazję obejrzeć skład. Pociąg zatrzyma się tam o godz. 16.20, a w dalszą podróż wyruszy następnego dnia o godz. 17.35.

Pociąg „Łącząc Europę” jest  to inicjatywa Komisji Europejskiej z okazji trwającego Europejskiego Roku Kolei. Jest on mobilną przestrzenią konferencyjną i forum debaty na temat tego co robić by kolej stała się środkiem transportu wybieranym zarówno nie tylko przez pasażerów, ale również i przez przedsiębiorstwa.

W dwóch wagonach znajdują się wystawy , które są poświęcone nowym technologiom i innowacjom  sektorze kolejowym. Dla fanów kolei jest alpejski wagon z przeszklonym dachem.

Wspólna inicjatywa dla kolei

Pociąg „ Łącząc Europę” wyruszył w trasę 2 września 2021 r. z przystanku w Lizbonie. Przejedzie łącznie 20 tys. kilometrów, odwiedzając tym samym 100 miast w 26 krajach Europy. W Polsce, oprócz Gdańska, zatrzyma się też w Krakowie, Warszawie i Białymstoku. Europejski Express swoją podróż zakończy 7 października w Paryżu. To międzynarodowe przedsięwzięcie ma pokazać potencjał rozwoju kolei, a także promować kolej jako bezpieczny i zrównoważony środek transportu. Nad bezpieczeństwem i dozorem technicznym składu pociągu w każdym kraju  czuwa wielu pracowników kolei oraz specjalistów.

Branża kolejowa zgodnie z założeniami Unii Europejskiej ma się stale rozwijać nie tylko pod względem modernizacji infrastruktury, ale również ma tworzyć nowe miejsca pracy, dostosowane do nowoczesnych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: