Policjanci z Pucka ruszyli z akcją sprawdzania autobusów szkolnych

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie puckim ruszyła na początku września. To właśnie wtedy policjanci z KPP w Pucku rozpoczęli wzmożone działania w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.

Puccy policjanci wzięli pod lupę również autobusy szkolne, w których dokonują wnikliwej kontroli stanu technicznego – powiedziała sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Policjanci sprawdzać będą przede wszystkim trzeźwość kierowców, ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Wnikliwie  sprawdzą takż stan techniczny autobusów, a w szczególności takich parametrów jak poprawność działania systemów kierowania i hamowania, stanu zużycia bieżnika opon ,oświetlenia czy też dokonaniu sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych.

( fot: puck.naszemiasto.pl)
(fot: puck.naszemiasto.pl)

Funkcjonariusze sprawdzają czy pojazdy, które przewożą uczniów posiadają niezbędne wyposażenie takie jak gaśnice, apteczki doraźnej pomocy, zbijaki do szyb i wyjścia .

Wszystkie skontrolowane dotychczas autokary okazały się być sprawne – podsumowuje Monika Mularska.

Sprawność techniczna autobusu nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: