Bezpłatna termowizja. Mieszkańcy Gdyni skorzystają z darmowego badania termowizyjnego

Mieszkańcy Gdyni będą mieli znowu okazję  skorzystać z bezpłatnej termowizji i sprawdzić którędy ucieka ciepła z ich domu bądź mieszkania.  Specjaliści przyjrzą się łącznie 130 budynkom, a nabór chętnych właśnie rusza.

Miasto Gdynia już po raz piąty zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w programie „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”. Specjaliści przyjrzą się nieruchomościom, używając do tego specjalnej kamery. Wskażą w ten sposób, którędy ucieka najwięcej ciepła,  a także powiedzą w jaki sposób poprawić izolację budynków.

Po badaniu mieszkańcy otrzymają zdjęcia i jasne wskazówki, gdzie znajdują się miejsca wymagające interwencji. Czasami już niewielkie inwestycje poprawiające efektywność energetyczną budynku wpływają bezpośrednio na obniżenie kosztów ogrzewania. Zapraszamy  właścicieli budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych – zapowiedział  Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Diagnostyka termowizyjna pozwali wykryć wady konstrukcyjne i wskażę np. nieszczelne okna i ramy okienne czy też  izolowane ściany, stropy czy drzwi. Badanie jest szybkie i skuteczne i nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję budynku. W tym roku na terenie Gdyni zostanie sprawdzonych 80 budynków wielorodzinnych i 50 jednorodzinnych. W trakcie czterech poprzednich edycji przebadano 590 budynków w różnych dzielnicach Gdyni.

(fot: www.gdynia.pl)
(fot: www.gdynia.pl)

Program „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”  realizowany jest przez miasto w partnerstwie ze spółkami PGE Energia Ciepła i OPEC. Badania prowadzone są zimą – od listopada 2021 do końca lutego 2022 roku.

Nabór wniosków trwa od 17 do 30 września. Szczegółowych informacji na temat programu udzieli Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni. Zainteresowani mogą również kierować pytania na adres e-mail: ref.energetyki@gdynia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: