Gdańska Parada Seniorów i Seniorek 2021

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza wszystkie seniorskie grupy formalne i nieformalne , a także osoby indywidualne do udziału w Gdańskiej Paradzie Seniorów i Seniorek 2021. Gdańska Parada odbędzie się 1 października.

Spod Fontanny Neptuna 1października, o godzinie 11:00 ruszy Parada Seniorek i Seniorów 2021. To już trzecia edycja wydarzenia w Gdańsku. Parada przejdzie Traktem Królewskim  kierunku parku św. Barbary , gdzie następnie odbędzie się piknik z poczęstunkiem.  Data 1 października nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Celem wydarzenia jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym , a także przełamywanie stereotypów osób starszych, jako osób które są nieaktywne społecznie. Celem wydarzenia jest także promocja gdańskich klubów seniora oraz integracja środowiska “srebrnego Gdańska”.

Wstęp na Gdańską Paradę Seniorów i Seniorek 2021 jest bezpłatny. Miasto Gdańsk i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, które są organizatorami zapraszają do udziału w imprezie wszystkie osoby w wieku 60+.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie udziału w Paradzie . Zapisy chętnych są przejmowe do 20 września.

Zgłoszenia przyjmowane są w wersji online poprzez formularz oraz telefonicznie – kontakt z Sandrą Szmigiel z gdańskiego RCW pod numerem 58 772 42 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: