Kryminalni z Chojnic zliwidowali plantację konopi indyjskich

Funkcjonariusze Policji z chojnickiej komendy zlikwidowali uprawę marihuany. Plantacja znajdowała się na prywatnej działce oraz na terenach leśnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt krzaków oraz półtora kilograma ściętej marihuany.

Policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca powiatu chojnickiego , który jest podejrzany o związek z przestępczością narkotykową. Mundurowi uzyskali informację, że mężczyzna może posiadać środki odurzające oraz uprawiać marihuanę.

( fot: pomorska.policja.gov.pl)
( fot: pomorska.policja.gov.pl)

Podczas przeszukania posesji podejrzewanego, policjanci  w domku holenderskim ujawnili krzaki konopi indyjskich. W toku dalszych działań ustalili kolejne miejsce, w którym mężczyzna uprawiał marihuanę. Plantacja znajdowała się na terenie kompleksu leśnego oraz niedaleko miejsca zamieszkania mężczyzny. 35-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, usłyszał już zarzut uprawy zakazanych w Polsce roślin. Mieszkańcowi gminy Brusy za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W  ostatnim tygodniu tym samym funkcjonariuszom z chojnickiej komendy udało się ujawnić i zabezpieczyć w przydomowej cieplarni prawie 3-metrowe krzewy konopi, ścięte do suszenia rośliny oraz ponad półtora kilograma suszu roślinnego.

Chojnice. Znaczne ilości amfetaminy u 22-latka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: