Kartuzy. Nurkowie prowadzą rozpoznanie w Jeziorze Karczemnym

Nurkowie w miniony weekend pracowali na Jeziorze Karczemnym w Kartuzach. Jednakże nie była to jeszcze akcja związana wydobyciem obiektu zalegającego na dnie.

Nurkowie pracowali w miejscu gdzie zlokalizowano starą, dużą pompę napowietrzającą, która ma zostać wyciągnięta.

Gmina  Kartuzy rozpisała przetarg na to zadanie. Wykonawca , który wygra przetarg będzie musiał odsłonić, sprawdzić, wydobyć , a także zutylizować znajdujące się tam obiekty i przedmioty. Wydobycie zalegających obiektów i przedmiotów jest niezbędne , by można było prowadzić dalsze prace związane z oczyszczaniem jeziora.

Z dokumentacji projektowej według szkiców i opisów ,  wynika, że główny zbiornik pompy znajdującej się na dnie ma około 2 metrów średnicy. Zbiornik jest częściowo osadzony w mule, a jego dno jest wypełnione gruzem i kamieniami. Szacowana waga tego elementu wynosi 20 ton, a tuż obok niego zalegają stalowe rury.

( fot: expresskaszubski.pl)
( fot: expresskaszubski.pl)

 

Jak informuje Sylwia Biankowska, zastępca burmistrza Kartuz

 

Ostatnie prace nurków związane były z rozpoznaniem dna jeziora oraz okolicy zalegającego tam obiektu. Gmina zezwoliła bowiem firmom , które są zainteresowane udziałem w przetargu na wcześniejsze zapoznanie się z jego faktycznym usytuowaniem, a takze warunkami panującymi w Jeziorze Karczemnym – poinformowała Sylwia Biankowska, zastępca burmistrza Kartuz

 

W połowie września ma zostać rozstrzygnięty przetarg na wydobycie starej pompy z dnia Jeziora Karczemnego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: