Ukradł markowe słuchawki. Teraz odpowie za rozbój

Funkcjonariusze Policji zatrzymali 20-latka, który szarpiąc i grożąc pobiciem 17-letniemu lęborczaninowi, ukradł mu słuchawki. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny,  a także zakaz opuszczania kraju.

W ubiegłą środę na terenie Lęborka 17 – latek został zaczepiony przez starszego od siebie mężczyznę. Chłopak miał w uszach markowe słuchawki, którymi natychmiast zainteresował się niewiele starszy sprawca. 20 – latek rzucił się na 17 – latka i zaczął go szarpać. Grożąc pobiciem zabrał chłopakowi słuchawki i uciekł.

O całym zdarzeniu zostali poinformowani kryminalni , którym szybko udało się ustalić  kim jest sprawca. Podczas przeszukiwania jego mieszkania znaleźli przedmiot kradzieży. Wartość skradzionych słuchawek została oszacowana na kwotę  700 złotych. 20-latek został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych dowodów śledczy przedstawili mu zarzuty rozboju.

( fot: KPP Lębork)
( fot: KPP Lębork)

Prokurator zastosował wobec 20 – letniego sprawcy jeden z  środków zapobiegawczych. Mężczyzna ma zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Odpowie także za rozbój przed sądem.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: