Władze powiatu kościerskiego szykują się do kolejnych remontów dróg

Powiat kościerski ma w planach przeprowadzić remont kolejnych trzech odcinków drogowych. Zostały przygotowane już w tym celu kolejne wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Urzędnicy  z kościerskiego starostwa przygotowali wnioski, które dotyczą przebudowy takich dróg jak odcinki od:

  • Liniewa do Starych Polaszek
  • Będomina do Starego Barkoczyna
  • drogi powiatowej w miejscowości Bąk w gminie Karsin.

Remont drogi Liniewo-Stare Polaszki będzie obejmował 6 kilometrowy odcinek, a jego koszt została oszacowany  na 7,5 mln zł. Krótszy bo prawie 5 kilometrowy pas drogi z Będomina do Starego Barkoczyna pochłonie  z kolei nieco ponad 6 mln zł. Natomiast przebudowa drogi w Bąku będzie  kosztować prawie 2,5 mln zł i chodzi tutaj  o naprawę 1-kilometrowego odcinka.

Jeżeli samorządowcom uda się zdobyć dofinansowanie, to rozpoczęcie prac może się rozpocząć w połowie roku 2022.

Powiat kościerski na koniec 2020 udało się pozyskać z Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) dofinansowanie na remont drogi w Loryńcu, drogi na odcinku Dziemiany – Trzebuń oraz od granicy gminy Karsin w Olpuchu do Wdzydz Tucholskich. Na te inwestycje uzyskano również finansowe wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Staramy się być aktywni w sięganiu po zewnętrzne pieniądze, bo zależy nam żeby sukcesywnie polepszać infrastrukturę drogową.  Takie są potrzeby mieszkańców, a ponadto, tego rodzaju inwestycje zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo na drogach – przekazała Alicja Żurawska, starosta kościerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: