Nowoczesna sala do terapii w kościerskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

W kościerskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie powstała nowoczesna sala , dzięki której możliwe będzie prowadzenie indywidualnych zajęć.  Terapia sensoryczna to szansa dla dzieci , które mają problem z koncentracją.

W ostatnim czasie wiele dzieci boryka się z problemami szkolnymi, nadpobudliwości psychoruchowej czy zaburzeń koncentracji. Pomocne w takich sytuacjach mogą okazać się zajęcia integracji sensorycznej.

 

Integracja sensoryczna to inaczej zdolność do rozumienia, a także porządkowania bodźców czy informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły. Dzięki temu dziecku łatwiej zrozumieć, jak funkcjonuje otaczający je świat. Terapia sensoryczna jest jednym ze specjalistycznych wsparć realizowanych w ramach projektu „Rodzinnie w Powiecie Kościerskim” – poinformowali pracownicy PCPR w Kościerzynie

 

Indywidualne zajęcia będą się odbywać w specjalnie przygotowanej i wyposażonej Sali SI. Terapia przebiegać będzie w formie zabawy poprzez huśtanie na hamakach, zabawy z piłką czy też balansowanie. Działania , które będą realizowane w Kościerzynie ułatwiają rodzinom zastępczym objęcie swoich podopiecznych kompleksową pomocą.

( fot: dziennikbaltycki.pl)
( fot: dziennikbaltycki.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: