Pracowita noc i poranek strażaków z Pomorza

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej mieli pracowitą noc i poranek. Doszło do pożaru pustostanu , paliła się tylna oś autobusu miejskiego oraz był wypadek busa na drodze krajowej numer 55 w miejscowości Cygany w powiecie kwidzyńskim.

Zgłoszenie o pożarze pustostanu zostało przyjęte około  godziny 4:45. Do pożaru doszło na ul. Wyzwolenia 41 w Gdańsku. Z informacji przekazanych przez KMPSP w Gdańsku wynika , że na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej. Na skutek pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Pożar autobusu w Gdańsku 

Około godziny 6:02 na ul. Świętokrzyskiej doszło z kolei do zapłonu tylnej osi w autobusie komunikacji miejskiej w Gdańsku. Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy straży pożarnej, które ugasiły tlące się opony.

 

Kierujący autobusem o numerze bocznym 2066, linii 213 jadąc na włączenie się do ruchu z Bazy Autobusowej na ul. Hallera w Gdańsku zauważył dym wydobywający się z tylnej osi pojazdu. Zatrzymał autobus w bezpiecznym miejscu i powiadomił odpowiednie służby, które ugasiły pożar. Na szczęście w autobusie w chwili zdarzenia poza kierowcą nie znajdowała się żadna osoba –  poinformował Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy ZTM w Gdańsku

Wypadek w miejscowości Cygany 

Z kolei nad ranem około godziny 6:51na DK 55 w miejscowości Cygany doszło do zderzenia się busa z samochodem osobowym, w wyniku, którego bus marki Renault dachował. Obydwaj kierujący nie wymagali jednak pomocy medyków. Po odłączeniu akumulatorów i postawieniu busa na koła strażacy zakończyli pracę .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: