Zwężenie głównej drogi w Gdyni na ponad miesiąc

Aleja Zwycięstwa w Gdyni nieopodal skrzyżowania z ulicą Wielkopolską została od wczoraj zwężona do jednego pasa w kierunku centrum. Utrudnienia dotkną zarówno pieszych, kierowców czy tez pasażerów komunikacji miejskiej. Po zakończeniu remontów skorzystają na nich wszyscy.

Z korkami, które na pewno będą tego następstwem będzie trzeba  się liczyć do końca października.
W tym czasie będą trwały  roboty w okolicach przystanku „al. Zwycięstwa – Powstania Styczniowego/Weteranów” w kierunku centrum.

W związku z frezowaniem nawierzchni konieczne będzie zamknięcie jednego pasa ruchu al. Zwycięstwa. Wymienione zostaną na nowe balustrady w rejonie rzeki Kaczej, a na odcinku od ul. Weteranów w kierunku ul. Powstania Styczniowego , będzie również nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni wraz z podbudową.

W najbliższych dniach wyremontowane zostaną dwie gdyńskie zatoki autobusowe. Drogowcy rozpoczęli już roboty na wjeździe z ulicy Unruga na estakadę, gdzie oprócz nowej nawierzchni pojawi się też wiata i system informacji pasażerskiej.

Prace modernizacyjne na zatoce na Obłużu rozpoczną się od rozbiórki krawężników i chodników. Przy sprzyjającej pogodzie planowane jest również wykonanie robót wodno-kanalizacyjnych oraz teletechnicznych. W październiku ekipa remontowa zacznie ustawiać krawężniki peronowe. Na początku listopada, planowane są roboty konstrukcyjne na chodnikach – przekazał Mariusz Wilma z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: