Dwaj bracia mieli pobić 29-letniego mieszkańca Gdańska

Policjanci z Oruni zatrzymali dwóch braci podejrzanych o pobicie 29-letniego mieszkańca Gdańska. We wtorek sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia, którego skutkiem było powstanie średniego uszczerbku na zdrowiu. Teraz podejrzanym grożą 3 lata więzienia.

10 września 2021 roku policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny przy ul. Trakt św. Wojciecha. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Mundurowi ustalili, że mężczyzna został zaatakowany, uderzony w głowę oraz przewrócony na ziemię przez dwóch sprawców. Powodem takiego zachowania miał być fakt, że kilka miesięcy wcześniej 29-latek zwrócił uwagę jednemu z podejrzanych, kiedy ten na ulicy obraził jego znajomą.

Na podstawie dokumentacji medycznej, którą do sprawy zabezpieczyli policjanci, biegły określił, że 29-letni pokrzywdzony na skutek pobicia doznał obrażeń, które trwały powyżej siedmiu dni.

Sprawą zajęli się kryminalni z Oruni. Na podstawie rozmów ze świadkami, przeanalizowaniu zapisów z kamer monitoringu i rozmów z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, policjanci ustalili, kim są poszukiwane przez nich osoby.

W poniedziałek po południu policjanci zatrzymali dwóch braci z Gdańska w wieku 19 i 21 lat, którzy na początku września na ulicy zaatakowali 29 -letniego gdańszczanina.

Dwaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszeli zarzuty pobicia i spowodowania u pokrzywdzonego średniego uszczerbku na zdrowiu.

Pobicie jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: