Nielegalne papierosy przechwycone przez służby Krajowej Administracji Skarbowej

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła 10 milionów sztuk nielegalnych papierosów. Papierosy przypłynęły kontenerem do Gdańska z Kambodży.  Planowo miały się w nim znajdować plecaki. Wartość rynkowa papierosów została oszacowana na kwotę 7,5 mln zł.

21 września funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali kontener na terenie Terminala Kontenerowego w Gdańsku. W kontenerze w którym miały się znajdować  plecaki funkcjonariusze znaleźli ponad 10 milionów sztuk niezadeklarowanych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawę prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

W lipcu br. na terenie portu w Gdańsku funkcjonariusze przejęli podobny ładunek. Według dokumentacji przewozowej, miał on zawierać plecaki, które drogą lądową powinny trafić na Ukrainę. Okazało się, że w kontenerze znajduje się 10 mln sztuk nielegalnych papierosów.

( fot: www.gov.pl)
( fot: www.gov.pl)

Największa próba przemytu papierosów odnotowana została w Terespolu. Blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów, których wartość wynosiła prawie 37 mln zł ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej.

W momencie gdy nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: