Park Jaśkowa Dolina. Pole do gry w disc golfa gotowe

Na czym polega gra w disc golfa? Co takiego w sobie ma, że uwielbiają ją ludzie na całym świecie? Mieszkańcy Gdańska będą mogli się sami przekonać odwiedzając Park Jaśkowa Dolina. Pierwsze w woj. pomorskim pełnowymiarowe pole do gry w disc golfa jest już gotowe. Powstało dzięki zaangażowaniu pasjonatów tej dyscypliny oraz oddanym głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.

Disc golf w Parku Jaśkowa Dolina – gratka nie tylko dla mieszkańców Gdańska

Disc golf to sport dla każdego; powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii, gdzie każdego tygodnia powstaje od 2-3 nowych pól. Dla porównania na terenie Polski mamy kilkanaście pól do gry w disc golfa, a w Trójmieście i okolicach nie było do tej pory ani jednego. Dzięki zaangażowaniu pasjonatów tej dyscypliny i oddanym głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim ta sytuacja uległa zmianie. W Parku Jaśkowa Dolina powstało pierwsze ogólnodostępne, pełnowymiarowe pole w woj. pomorskim. Zdecydowanie można powiedzieć, że jest to długo oczekiwany punkt nie tylko dla mieszkańców Gdańska, ale też na mapie polskiego disc golfa. Oficjalne otwarcie odbędzie się 8 września o godz. 10:00. Tego dnia mieszkańcy oprócz możliwości spróbowania gry pod okiem instruktorów, będą mieli okazję zobaczyć w akcji najlepszych discgolfistów w Polsce.

Pole do disc golfa w Parku Jaśkowa Dolina wyposażone jest w certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. (fot. GZDiZ)
Pole do disc golfa w Parku Jaśkowa Dolina wyposażone jest w certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie.
(fot. GZDiZ)

150 minut zabawy dla każdego

Obiekt w Parku Jaśkowa Dolina jest ogólnodostępny i otwarty przez cały rok. Składa się z 14-dołkowego pola wyposażonego w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowanych koszy używanych podczas największych turniejów na świecie. Długości torów rozbiegowych wahają się od 55 do 195 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji. Przy czym do wyboru jest przeznaczona dla poczatkujących wersja podstawowa pola (9 dołków, par 29, 682m) oraz trudniejsza wersja rozszerzona (14 dołków, par 46, 1266m). Przejście pola w grupie 4 osobowej zajmuje ok. 90 minut dla wersji podstawowej oraz 150 minut dla wersji rozszerzonej. Pole obejmuje także 14 tabliczek lokalizacyjnych oraz tablicę z planem pola i instrukcją gry. Obecność pola do disc golfa w lesie tuż obok Podleśnej Polany nie jest przypadkowa – pola powstają najczęściej w obszarach leśnych o zróżnicowanym terenie – naturalne przeszkody i różnice wysokości urozmaicają grę, a także wymagają wykorzystania kilku technik rzutu.

Bezpłatne, otwarte treningi dla początkujących

Osoby chcące zacząć przygodę z disc golfem mogą wziąć udział w bezpłatnych, otwartych treningach dla początkujących. Zajęcia odbywają się regularnie w ramach Sąsiedzkich Spotkań Disc Golfowych. Na każdego uczestnika czeka bezpłatny, profesjonalny dysk do disc golfa oraz masa wskazówek od doświadczonych zawodników. Harmonogram spotkań dostępny jest na profilu facebookowym organizatora treningów – Disc Golf Trójmiasto. Nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować też disc golfa na własną rękę. Wystarczy wybrać się do Parku Jaśkowa Dolina zabierając zwykłe frisbee ze sportowego sklepu. Zasad gry można nauczyć się korzystając z tablicy informacyjnej zlokalizowanej na skraju Podleśnej Polany. Jest spora szansa, że jeśli wybierzemy się na pole w godzinach popołudniowych lub w weekend to spotkamy na miejscu graczy, do których będzie można się przyłączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: