W dzielnicy Olszynka powstaje półkilometrowy wał przeciwpowodziowy

Nabrzeże na którym powstanie nowy wał przeciwpowodziowy zostało już wzmocnione. Na wyznaczonej długości zamontowane zostały ścianki szczelne. Rozpoczęły się tym samym prace przy wykonywaniu konstrukcji samego wału. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane  na jesień 2022 roku.

Projekt budowy wału przeciwpowodziowego nad opływem Motławy zakłada budowę 600 metrowego obiektu z nową śluzą. Powstanie on na odcinku od ulicy Elbląskiej do ulicy Zawodników. Powstaje na prawym brzegu opływu, po stronie Olszynki. Wysokość  będzie podobna do tych, które wybudowano na odcinkach dawnych fortyfikacji.

Wał poza funkcją zabezpieczającą przed powodzią, będzie na co dzień pełnił funkcję miejsca do rekreacji mieszkańców. Zaplanowano na wale budowę drogi eksploatacyjnej, która będzie pełniła funkcję ścieżki pieszo-rowerowej. Pojawi się także oświetlenie i  powstaną dwa place rekreacyjne. Na placach zamontowane zostaną urządzenia zabawowe dla najmłodszych oraz do ćwiczeń dla dorosłych mieszkańców.

( fot: www.gdansk.pl)
( fot: www.gdansk.pl)

Przebudowane zostaną także chodniki na około 100-metrowym odcinku ul. Zawodzie, od ul. Słonecznikowej do ul. Osiedle. Prace mają się zakończyć we wrześniu 2022 roku, a ich koszt wyniesie blisko 11 mln zł.

Budowa kolejnego wału przeciwpowodziowego jest częścią Gdańskiego Programu Przeciwpowodziowego. Wykonawcą robót została firma B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska.

 

Krynica Morska zyskała ogromny wał przeciwpowodziowy za 35 mln zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: