Zagadkowe przyczyny wypadku pomiędzy Oskowem i Rokitkami

Lęborscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, w którym śmierć poniósł 42-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło na gminnej drodze pomiędzy Oskowem i Rokitkami, gdzie peugeot boxer wjechał w drzewo i dachował. Z ustaleń mundurowych wynika, że w pojeździe znajdowały się jeszcze inne osoby, które uciekły z miejsca wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn i obecnie ustalają, jaki udział mieli w tym zdarzeniu. Bądźmy ostrożni na drogach i miejmy świadomość, że to w głównej mierze od nas, kierowców, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj około godziny 18:00 na gminnej drodze pomiędzy Oskowem i Rokitkami doszło do śmiertelnego wypadku. Peugeot boxer z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał z drogi do rowu, dachował a następnie uderzył w drzewo. Niestety śmierć na miejscu poniósł znajdujący się w tym aucie 42-letni mężczyzna z województwa śląskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że peugeotem poruszały się jeszcze inne osoby, które uciekły z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych.

Jeszcze tego samego wieczora mundurowi zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn z Lęborka i województwa śląskiego. Jeden z nich był w stanie nietrzeźwości, drugi po użyciu alkoholu. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady i dowody i przesłuchali świadków. Ciało 42-latka zostało przewiezione do prosektorium do badań sekcyjnych. Policjanci intensywnie pracują nad tą sprawą i gromadzą kolejne materiały dowodowe w celu szczegółowego wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego wypadku i ustalenia jaki udział w zdarzeniu mogli mieć zatrzymani mężczyźni oraz kto kierował samochodem.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Natomiast samo nieudzielenie pomocy ofierze wypadku jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności. Zaznaczamy, że sprawca, który uciekł z miejsca wypadku jest automatycznie traktowany tak, jakby spowodował go pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

(fot. KPSP Lębork)
(fot. KPSP Lębork)

 

(fot. KPSP Lębork)
(fot. KPSP Lębork)

 

(fot. KPSP Lębork)
(fot. KPSP Lębork)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: