Zatrzymano pijanego kierowcę. Okazało się, że to policjant

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w poniedziałek przed godziną 8:00 na ulicy Sobieskiego w Gdańsku. Świadkowie zatrzymali pojazd , który jechał po ulicy wężykiem. Uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę i na miejsce wezwali natychmiast patrol policji.

Okazało się , że kierującym jest sam policjant, choć nie był już na służbie. Wobec pijanego funkcjonariusza gdańska komenda podjęła odpowiednie kroki. Kierowcy jadący za jednym z aut zauważyli, że porusza się ono tzw. wężykiem Zajechali mu drogę i nie pozwolili mu na dalsze kontynuowanie jazdy. Pijanym kierowcą okazał się policjant, który na co dzień pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

We wtorek po południu dokumenty w tej sprawie trafiły do prokuratury. Badanie alkomatem wykazało, że poziom alkoholu w organizmie kierowcy przekraczał 0,5 promila. Pobrana została również  krew do dalszych badań. Na tym etapie nie możemy zdradzić więcej szczegółów –  poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Pijany policjant został zatrzymany przez świadków poza godzinami swojej pracy, a poruszał się prywatnym autem. Na całą sprawę bardzo szybko zareagowała gdańska komenda.

Komendant miejski policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjanta w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął również postępowanie dyscyplinarne, a także wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariusza ze służby –  przekazała Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Pijany obywatel Ukrainy spowodował wypadek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: