Poczta Polska dostarczy węgiel w Trójmieście

Listy , paczki , przesyłki to świadczenia pocztowe , którymi na co dzień zajmuje się Poczta Polska. Ostatnio Poczta poszerzyła swoje świadczenia. Podpisała umowę z Grupą Górniczą na obsługę logistyczną paliwa kopalnego. Tym samym będzie świadczyła usługi przewozów drogowych węgla do potencjalnego odbiorcy.  Współpraca rozpoczęła się z dniem 1 września i ma trwać przez kolejny rok.

Doręczenia na terenie całego kraju będą wspierane przez szesnaście hal przeładunkowych Poczty Polskiej. Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Pruszcz Gdański będzie zaopatrywał mieszkańców Trójmiasta w węgiel.

Poczta Polska zgodnie z zapisami w umowie obsłuży logistykę konfekcjonowanych ekologicznych paliw węglowych – ekogroszków: „Karlik”, „Pieklorz” i „Retopal”. Załadunki będą odbywać się  w dwóch lokalizacjach: KWK ROW Ruch Chwałowice oraz w Zakładzie Produkcji Ekopaliwa w Woli.

Załadunki surowca odbywają się w dwóch lokalizacjach – w Rybniku i Woli na Śląsku. Doręczanie surowca na terenie całego kraju jest wspierane przez hale przeładunkowe Poczty Polskiej . Dla mieszkańców Trójmiasta będzie to WER Pruszcz Gdański – poinformowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Węgiel to niejedyny surowiec, którego transportem zajmuje się Poczta Polska. Spółka sukcesywnie powiększa swoje portfolio klientów biznesowych. Współpracuje ona z firmami , które działają w branżach  kosmetyczno-higienicznych, budowlanej, ogrodniczej, meblarskiej, AGD, chemicznej, przemysłowej, piwowarskiej itp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: