Pusty salon w Sopocie. Dealer Peugeota stracił autoryzację

6 września oficjalnie zakończono działalność obiektu Peugeota w Sopocie. Firma Intervapo straciła autoryzację na sprzedaż nowych aut marki Peugeot. Salon w Sopocie opustoszał.

Natomiast w gdańskiej stacji w dalszym ciągu prowadzony jest autoryzowany serwis samochodów francuskiej marki. Wszyscy krajowi przedstawiciele marek Peugeot, Citroen, DS Automobiles, Opel, Abarth, Alfa Romeo, Fiat oraz Jeep, wchodzący w skład koncernu Stellantis, otrzymali informację o rozwiązaniu umowy dealerskiej z dwuletnim wypowiedzeniem.

Firma Intervapo została jedną z ofiar radykalnych zmian w koncernie Stellantis. Działa ona  na rynku od blisko 28 lat. Trójmiejski przedstawiciel marki Peugeot prowadził działalność w dwóch obiektach – w Sopocie przy al. Niepodległości 635 i w Gdańsku przy ul. Elbląskiej 98b.

Sytuacja uległa zmianie i sopocki salon definitywnie przestał istnieć. Obiekt zlokalizowany na wjeździe do Sopotu od strony Gdańska opustoszał, a z fasady zniknęły emblematy Peugeota.

Dealer nie złożył jednak ostatecznie broni i pozostaje na rynku z nowymi projektami. Firma  Intervapo w gdańskim obiekcie w dalszym ciągu będzie prowadziła działalność, ale o nieco zmienionym profilu, już bez autoryzowanego salonu sprzedaży. Autoryzowany pozostał za to serwis, zarówno samochodów osobowych, jak i użytkowych, a także blacharnia i lakiernia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: