Sopocki Dzień Solanki – zabiegi, degustacja i atrakcje dla dzieci

Sopocki dzień solanki odbędzie się  25 września. Aby pokazać uzdrowiskowy charakter  miasta i jego naturalne walory przez cały dzień w namiotach ustawionych przed fontanną na skwerze Kuracyjnym trwać będą warsztaty, pokazy czy też  zabiegi realizowane na bazie sopockiej solanki.

Wydarzenie jest kierowane jest  dla wszystkich chętnych. Mieszkańcy Sopotu i Trójmiasta będą mieć okazję skorzystać  z leczniczych i relaksacyjnych właściwości nadmorskiego klimatu oraz sopockiej solanki.

Program Sopockiego Dnia Solanki przedstawia się następująco:

  • joga na świeżym powietrzu – godzina 12:00
  • talasoterapia na molo – godzina 14:00,15:00
  • zwiedzanie Zakładu Balneologicznego – godzina 13:00,13:30
  • 12.00 -17.00 – quizy, klocki kreatywne dla dzieci, zabiegi solankowe, badania pomiaru ciśnienia i cukru, a także promocja i degustacja zdrowej żywności
  • koncern Klenczon Project (muszla koncertowa) – godzina 14:00, 15:00

Sopocka solanka jest potężnym sprzymierzeniec naszego zdrowia. Działa na cały organizm , dając mu nieocenione wsparcie.

W Sopocie solanka samoczynnie wypływa ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. 4,3% solanka bromkowo-jodkowa zawiera duże ilości potasu, magnezu i jodu. Odwiert studni solankowej został wykonany w 1973 r.

Sopocka solanka jest dostępna w fontannie przed Zakładem Balneologicznym i w grzybku inhalacyjnym w Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich w postaci nierozcieńczonej (4,3%). Z kolei w postaci rozcieńczonej dostępna jest w Pijalni Wód Solankowych na III piętrze Domu Zdrojowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: