Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Kiedy będzie dostępna?

Prezes koncernu Pfizer przekazał,  że jest już gotowa szczepionka przeciwko Covid dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Wskazał także prawdopodobny czas kiedy będzie ona dostępna dla pacjentów.

Amerykański gigant farmaceutyczny Pfizer zapewnił , że jego szczepionka, którą została opracowana  przy wspólnej współpracy z niemiecką firmą BioNTech  jest bezpieczna , a także wytwarza silną odpowiedź immunologiczną u dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Jest to dobra wiadomość dla tych rodziców, którzy chcą jak najszybciej zaszczepić swoje dzieci. Badania kliniczne obejmowały ponad 2200 dzieci. Dane z tych badań klinicznych, zostaną przekazane amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i  innym organom nadzoru zdrowia najszybciej jak tylko to możliwe.

Jeżeli amerykańska Agencja ds., Żywności i Leków  przystąpi do sprawdzania  szybko, tak jak było to przypadku danych dla tej grupy wiekowej dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat, możliwe że szczepionka będzie dostępna do końca października lub na początku listopada.

Do tej pory szczepionka Pfizer-BioNTech została dopuszczona przez FDA dla dzieci w wieku 12 lat, podczas gdy szczepionki Moderna i Johnson & Johnson zostały dopuszczone dla osób dorosłych. Firma Pfizer zamierza pod koniec października opublikować dane z badań klinicznych na temat skuteczności szczepionki przeciwko Covid dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: