Współtwórczyni piramidy finansowej Amber Gold – Katarzyna P. na wolności

Rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, sędzia Roman Kowalkowski przekazał, że sąd uchylił tymczasowy areszt wobec Katarzyny P. Wobec współtwórczyni piramidy finansowej Amber Gold zastosowano środki zapobiegawcze takie jak: dozór policyjny, obowiązek stawiania się na komisariacie trzy razy w tygodniu oraz zakaz opuszczania kraju.

22 września –  w środę – Katarzyna P. opuściła areszt, do którego trafiła w 2013 roku.

Rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku informuje, że podjęto decyzję o zastosowaniu szeregu środków zapobiegawczych takich jak dozór policyjny, obowiązek stawiania się na komisariacie trzy razy w tygodniu oraz zakaz opuszczania kraju.

Ponadto Katarzyna P. ma zakaz kontaktowania się z współoskarżonym w sprawie Amber Gold i ze świadkami w tej sprawie.

Dlaczego Katarzyna P. wyszła z aresztu?

Jak informuje Onet skład orzekający zgodził się na to, by Katarzyna P. warunkowo opuściła więzienie.

– Wyrok ten miał status natychmiastowej wykonalności. Dlatego kobieta wyszła z aresztu tak szybko – powiedział przedstawiciel sądy.

Dodał też, że od decyzji sądu może (ale nie musi) jeszcze odwołać się prokuratura. Na razie nie wiadomo, czy śledczy zdecydują się na taki krok. Sędzia Kowalkowski podkreślił, że do czasu ewentualnego złożenia wniosku Katarzyna P. pozostanie na wolności.

Największe wpadki Michała Tuska. Od Józefa Bąka do „lipy”

Czym była firma Amber Gold?

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji – nawet ponad 16 procent w skali roku. 13 sierpnia 2012 roku firma ogłosiła upadłość. Jej twórcy – Marcin P. i jego żona Katarzyna P. usłyszeli łącznie zarzuty dotyczące 14 przestępstw, w tym wyłudzenia.

Śledczy informowali, że z 800 milionów złotych wpłaconych do Amber Gold przez klientów jedynie 10 milionów złotych zostało rzeczywiście zainwestowane w złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: