Zanim wsiadł za kierownicę pił wódkę. Alkomat wykazał 4 promile

W środę po południu funkcjonariusze ruchu drogowego, zatrzymali kierowcę audi, który był pod wpływem prawie 4 promili alkoholu. W zatrzymaniu mężczyzny pomogła reakcja świadka, który przekazał funkcjonariuszom szczegółowe informacje dotyczące pojazdu pijanego kierowcy. Teraz 35-letniemu mieszkańcowi Gdańska grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Przed godziną 17:00 funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że al. Żołnierzy Wyklętych porusza się kierowca audi, który prawdopodobnie jest pijany. Kiedy policjanci przyjechali we wskazane miejsce, nie zastali auta, o którym mówił zgłaszający. Wykorzystali natomiast informację dotyczącą numeru restauracyjnego tego pojazdu, którą przekazał świadek.

W policyjnej bazie danych ustalili miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Kiedy policjanci pojechali pod ten adres, zauważyli kierowcę audi, który akurat podjeżdżał pod blok, w którym mieszkał. Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że 35-latek z Gdańska jest pod wpływem prawie 4 promili alkoholu. Mężczyzna przyznał policjantom, że za nim wsiadł za kierownicę samochodu, pił wódkę.

Kierowca audi został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu przy ul. Białej, celem wykonania z nim dalszych czynności.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: