Złodziej rowerów wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże. Łupem podejrzanego padło  między innymi 12 rowerów, hulajnoga, samochodowy bagażnik rowerowy , a także różnego rodzaju części i akcesoria rowerowe. Złodziejowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 20.09.2021 roku funkcjonariusze z Komisariatu w Gdyni – Chyloni zatrzymali 41 – letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna jest podejrzewany o liczne kradzieże na terenie województwa pomorskiego , a także województw ościennych. Sprawca wpadł w ręce stróży prawa po tym jak próbowała sprzedać kradziony rower właścicielowi na jednym  z potali aukcyjnych.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów kiedy spotkał się z właścicielem jednośladu mając przy sobie jego własność – rower.

( fot: pomorska.policja.gov.pl)
( fot: pomorska.policja.gov.pl)

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że posiadany przy zatrzymanym mężczyźnie rower, został przez niego skradziony na początku września w Mielnie w województwie zachodniopomorskim. Policjanci z Wydziału Kryminalnego podczas prowadzenia dalszych czynności ujawnili w kilku miejscach użytkowanych przez 41 latka przedmioty, które także pochodziły z kradzieży.

Ponadto u mężczyzny ujawniono puste faktury i karty gwarancyjne z pieczątkami różnych firm rowerowych, a także amfetaminę. Mieszkaniec Gdyni trafił do policyjnego aresztu.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmują się obecnie ustalaniem właścicieli odzyskanego mienia.

W Gdańsku wpadli złodzieje rowerów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: