Bezpłatne badanie mammograficzne w Tczewie

Miesiąc Październik to miesiąc w którym obchodzony będzie Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Rak piersi jest jednym z najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Od 2006 realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi. Skierowany jest dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Głównym celem jest przebadanie jak największej ilości Polek, by móc wykryć chorobę na najwcześniejszym jej etapie.

Pomimo iż mammografia  jest jedną z najbardziej skutecznych metod wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat to  w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie 34 % uprawnionych.

W Tczewie LUX MED. Diagnostyka zaprasza kobiety do mobilnej pracowni mammograficznej 15 października w godzinach od 8.00 do 14.00 przy markecie Kaufland (ul. Kwiatowa 17).

W badaniu udział  wziąć  Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź znajdują się  grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badanie jest bezpłatne, finansowane  przez NFZ  i nie wymaga skierowania lekarskiego.

( fot: wrotatczewa.pl)
( fot: wrotatczewa.pl)

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja  pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 , a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań personel medyczny zwraca się o zachowanie zasad bezpieczeństwa, a mianowicie  stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: