Gdynia wspiera ” Różowe skrzyneczki”

Szkoły w Gdyni są wrażliwe na potrzeby młodych dziewcząt i dołączyły do ogólnopolskiej akcji. 15 gdyńskich placówek wzięło udział w akcji „ Różowa skrzyneczka”.  Jej celem jest zapewnienie młodym dziewczynom artykułów niezbędnych do higieny menstruacyjnej.

Miasto wsparło inicjatywę i sfinansowało zakup skrzynek. Do tej pory zakupiono 29 sztuk. Jest to realna pomoc niesiona kobietom i osobom doświadczającym ubóstwa menstruacyjnego.

Akcja „ Różowa skrzyneczka”  ogarnęła już niemal cały kraj. Skrzyneczki z niezbędnymi artykułami higieny dostępne są : we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku czy Katowicach. W Gdyni pierwsza „różowa skrzyneczka” pojawiła się w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 31 (ul. Chylońska 227).

Miasto Gdynia zachęca szkoły zarówno  podstawowe jak i ponadpodstawowe do przyłączenia się do akcji . Placówki mogą również liczyć na pomoc, a także otrzymać  zwrot kosztów z budżetu miasta. Zakupiono 29 skrzynek na środki higieny intymnej, które są umieszczane w damskich toaletach. Szkoły mogą je dokupywać na bieżąco, według potrzeb.

Żeby skorzystać  ze wsparcia na zakup skrzynek, wystarczy skontaktować się z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Gdyni (mail: wydz.edukacji@gdynia.pl, tel. 58 761 77 00).

W Gdyni są  jeszcze dwa inne punkty, gdzie można znaleźć darmowe artykuły higieny menstruacyjnej. Specjalne szafki znajdują się w „Wymiennikowi” – Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu przy ul. Kartuskiej 20B oraz Przystani Śmidowicza 49. Są regularnie uzupełniane przez wolontariuszki fundacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: