Jesień na drodze. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

Jesień to szczególnie  niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy i  dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drodze.

Coraz częstsze opady deszczu pogarszają warunki jazdy, a także znacznie wydłużają drogę hamowania. Zmiana aury powinna wymusić na  kierowcach zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

Wcześniej zapadający zmrok, mgła czy też intensywne odpady deszczu  znacznie ograniczają widoczność na drodze. Również mokra i śliska jezdnia  nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście. Policja zwróciła się do kierowców z prośbą, aby w tym okresie kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy też  niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków

Każdy pojazd który, porusza się na drodze powinien być tak wyposażony i utrzymany by  korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących jak również innym uczestnikom ruchu. Okres od końca września do marca to najtrudniejszy czas szczególnie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chodzi tutaj głównie o pieszych i kierujących jednośladami. Trudne warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok sprawiają , że piesi są słabo widoczni na drodze. Dodatkowo ciemne ubrania jeszcze bardziej utrudniają i ograniczają widoczność.

Dlatego też niezwykle ważne jest by piesi niezależnie od wieku poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, używali elementów odblaskowych. Dzięki temu będą oni widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Bądźmy ostrożni i widoczni podczas poruszania się po drodze, tak by każdy z nas mógł dotrzeć bezpiecznie do celu swojej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: