Jest trzecia opinia ws. zdrowia i poczytalności Stefana W.

Jak informuje Radio Gdańsk, jest opinia o stanie zdrowia psychicznego i poczytalności Stefana W. – podejrzanego o zabójstwo Pawła Adamowicza. 200-stronnicowy dokument trafił do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Śledczy nie ujawniają jego treści.

– Będzie podlegała analizie pod kątem jej kompletności, jasności, w celu ustalenia, czy odpowiada na wszystkie zadane przez prokuratora pytania. Jest to istotna opinia, bowiem ta opinia, w ocenie prokuratora, powinna rozstrzygnąć w sposób jednoznaczny kwestię poczytalności podejrzanego – wyjaśnia rozgłośni prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Od najnowszej opinii zależy, czy Stefan W. będzie odpowiadał za zabójstwo. W innym razie może też trafić na leczenie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Jak podaje Radio Gdańsk to już trzecia opinia w tej sprawie. Z pierwszej wynikało, że w chwili zbrodni był niepoczytalny, a z drugiej, że poczytalność była ograniczona. Przypomnijmy, do ataku na Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia 2019 roku. Stefan W. ugodził go nożem na scenie podczas finału WOŚP. Prezydent zmarł następnego dnia w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: