Kunszt Wodny oficjalnie przekazany miastu

Dobiegły końca wymagane procedury. Kunszt Wodny został oficjalnie przekazany do miasta. Kunszt będzie teraz siedzibą Instytutu Kultury Miejskiej.

Kunszt Wodny znajduje się w samym centrumGdańska niedaleko Bramy Wyżynnej, przy placu Forum Gdańsk.

Prace w ramach Partnerstwa Publiczno – Prywatnego, które miała wykonać Spółka Forum Gdańsk  przy realizacji Kunsztu Wodnego, zakończyły się w III kwartale roku 2019 i pod względem technicznym budynek był gotowy do przejęcia. Przekazanie obiektu miastu było możliwe dopiero po prawomocnym wykreśleniu przez sąd hipoteki, która stanowiła zabezpieczenie udzielone bankowi przez inwestora Niestety proces ten ze względu na pandemię covid – 19 znacznie się wydłużył.

Ostatecznie, 21 września br. nastąpiło przekazanie lokalu miasta. Równolegle ogłoszono  przetarg na wyposażenie i kompleksową aranżację wnętrz. Kunszt będzie teraz kulturalno-turystyczną wizytówką miasta. Zaplanowana została  nowoczesna  otwarta przestrzeń z wygodnymi kanapami oraz mobilnymi czerwonymi elementami dekoracyjnymi . Przestrzeń została zaaranżowana zgodnie z ideami nowoczesnej instytucji kultury o otwartym charakterze.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  Wykonawca w ramach przetargu wyposaży pomieszczenia zgodnie z powstałą koncepcją. Prace będą trwać około 12 miesięcy od daty podpisania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Otwarcie ofert zaplanowano na  połowę października bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: